Iwona Piotrowska

MAGISTER LOGOPEDII

Neurologopeda, logopeda, pedagog, terapeuta ręki. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Moją pasją jest logopedia. Z tego powodu podjęłam i kolejno ukończyłam studia: Wczesnej Edukacji i Logopedii, Pedagogiki Ogólnej, Logopedii Szkolnej, Terapii Logopedycznej, oraz wieńczące moje zainteresowania studia z zakresu Neurologopedii. Praktykę logopedyczną prowadzę od 2010 r. Współpracuje z Gdańskimi przedszkolami. W swojej pracy z małymi pacjentami. kieruję się nieszablonowym podejściem terapeutycznym. Wychodząc z założenia, ze każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, staram się aktywizować je poprzez zabawę oraz odpowiednio dobrane interaktywne formy przekazu. Fascynuje mnie poznawanie nowych metod terapii. Korzystam z wiedzy uzyskanej podczas warsztatów i kursów. Przykładem może być szkolenie z zakresu terapii metodą krakowską, a także kurs terapii ręki. Podczas okresu pandemii opracowałam swój autorski system zdalnego prowadzenia ćwiczeń za pomocą animacji kreskowej. To innowacyjne rozwiązanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem w całej Polsce. Zostało także docenione przez środowisko terapeutyczne. Udało mi się skorzystać z okazji, aby na antenie TVP3 Gdańsk opowiedzieć o tej nowej metodzie ćwiczeń, która może zapewnić dużej liczbie dzieci korzystanie z terapii. Praca, którą wykonuję i wnoszenie do niej elementów własnej pomysłowości i inwencji daje mi wiele satysfakcji i wiary w sens i potrzebę jej wykonywania.

Daria Opara

DIETETYK

Każdy z nas ma tylko jedno ciało na całe życie.

Celem mojej pracy jest zmiana nie tylko sposobu żywienia, ale przede wszystkim sposobu myślenia o konsekwencjach stosowania nieodpowiedniej diety. Dobre wybory żywieniowe to podstawa, która kształtuje Państwa zdrowie i samopoczucie. Jeśli nauczymy się łączyć to z aktywnością fizyczną oraz znajdziemy sposoby radzenia sobie ze stresem, będziemy czuć się dobrze z samym sobą.

Zasadą mojej pracy jest potraktowanie każdej osoby indywidualnie. Staram się być dla moich Klientów wsparciem w procesie zmiany związanej z wagą ciała i stylem życia. Chcę, aby moi Klienci świadomie odkryli i doświadczyli, jak wiele umiejętności posiadają, jak ogromna jest ich wewnętrzna mądrość oraz co oznacza czuć się dobrze w swoim sprawnym i zdrowym ciele.

Jestem dyplomowanym dietetykiem, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Wychowanie Fizyczne, instruktorką fitness i rekreacji ruchowej, trenerem personalnym z 18-letnim doświadczeniem, oraz absolwentką studiów podyplomowych Dietetyka w
Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.

…..ale to wszystko nie jest tak ważne, jak to,że rozumiem z jakimi problemami borykają się moi Klienci.

Jestem praktykiem. W 2014 roku zrzuciłam 17 kg, rozumiem jaki proces zmiany czeka osobę, która przyjdzie do mnie po poradę. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek.

 

Anna Włodarczyk

MAGISTER PSYCHOLOGII

„…pomoc pacjentowi w dotarciu do jego zasobów,  jak z nich korzystać, by prowadzić lepsze życie – życie warte przeżycia. „

Każdy z nas ma tylko jedno ciało na całe życie.

Wykształcenie psychologiczne zdobyłam na Uniwersytecie Gdańskim, uzyskując w roku 1996 tytuł magistra psychologii.

Prowadzę konsultacje i terapię dzieci, młodzieży i dorosłych, par i rodzin.

Pracuję z osobami doświadczającymi emocjonalnego cierpienia, kryzysu, straty, lęku, depresji, przeżywającymi trudności w relacjach, w życiu szkolnym i zawodowym, zmagającymi się z niską samooceną, poczuciem winy, wstydem, złością, perfekcjonizmem, z dolegliwościami uznanymi za psychosomatyczne, chcącymi lepiej radzić sobie ze stresem i lepiej rozumieć siebie.

Moje terapeutyczne korzenie to psychologia systemowa, w której nacisk kładzie się na interakcje, relacje – ukończyłam Studium Terapii Rodzin Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bardzo cenię sobie możliwość pracy w tym paradygmacie z parami i rodzinami, spotkań, podczas których wszystkie osoby mają szansę wzajemnie się usłyszeć, wyrazić swoje potrzeby i uczucia, nauczyć się zdrowych, nieraniących interakcji i pełnej zrozumienia komunikacji.

W pracy z pacjentem indywidualnym korzystam przede wszystkim z podejścia poznawczo – behawioralnego. Jestem absolwentką studiów podyplomowych I stopnia w tym nurcie (SWPS w Sopocie). Opieram się na założeniu, że to, co czujemy i jak reagujemy w trudnej sytuacji zależy przede wszystkim od tego, jak ją interpretujemy, jakie nadajemy jej znaczenie. Dzięki terapii możliwa staje się zmiana – zmiana sposobu myślenia na bardziej użyteczny, co wpływa na emocje i sposób reagowania. Pacjent zyskuje większą samoświadomość, utrwala nowe wzorce funkcjonowania, uczy się radzić sobie z problemami.

Tak właśnie rozumiem główne zadanie psychoterapeuty: pomoc pacjentowi w dotarciu do jego zasobów i w nauczeniu się, jak z nich korzystać, by prowadzić lepsze życie – życie warte przeżycia.